top of page

ירחון איגוד התכשיטנים אוגוסט 2017

חברים יקרים

חודש אוגוסט התחזק סוף סוף, קיבלנו דיווחים על עלייה במכירות בארץ וגם במכירות לחו”ל. הקניות לחגים החלו, תפרסמו ! ויקנו. אנחנו ממשיכים לעדכן אתכם בכדי שתצליחו, שימו לב ללינקים המסומנים להפניות.

המידע לחברי האיגוד בלבד.

מה קורה בענף?

דמי טיפול ארגוני – בחודש האחרון עוד חברי איגוד קיבלו תביעות מארגונים שונים בנוגע לדמי טיפול ארגוני, מה זה? זהו חוק משנת 1977 שבא לשמור על זכות הארגון המייצג בגביית דמי טיפול ארגוני. למען הסר ספק, ההסכמים הקיבוציים וצו ההרחבה בעקבותיו חל על כל עסק, קטן כגדול. איגוד התכשיטנים פעל רבות בעבר להחריג את ענף התכשיטים מההסכמים הקיבוציים מה שמנע את תביעותיהם של הארגונים השונים ונחסך לכם ממון רב. לאחרונה שני הארגונים התאחדות המלאכה והתעשייה והתאחדות התעשיינים החלו לשלוח תביעות גבייה למרות ההחרגה. הנושא מטופל בימים אלו מול הגורמים הרלוונטים. נעדכן בהמשך. עוד דוגמה לחשיבות האיגוד וחוזקו.

החזרות תכשיטים מחו”ל נתקעות במכס –  עדכנו בירחון הקודם שחברי איגוד סובלים מעיכובים וחיובי מכס על תכשיטים שחזרו ארצה עקב סיבות שונות. אז נעשה סדר לשניה. פריט שיוצא לחו”ל צריך להיות מפורט ומזוהה בניירת הנלווית, בתוכנה כמו “תמוז” ניתן להשתמש בפרטי הזיהוי שיקלו עליכם במקרה של חזרה. איך למנוע צרות? חשבו שכל פריט יכול (חלילה) לחזור. צלמו את התכשיט, פרטו מספר דגם, חשוב להבדיל בין תכשיט גמור או חלקי תכשיט ויש לציין זאת. ככלל, פירוט יתר יקל על הזיהוי במכס. בעקבות בקשת האיגוד, המכס מכין בימים אלו נוהל יצוא מסודר שיופץ לכם עם קבלתו.

כנס להדרכת פטור ממכס – אחרי זמן רב, משרד הכלכלה מעדכן סוף סוף את ההקלות ופטור ממכס במקרים כמו יבוא לשם יצוא לתכשיטנים הרבה עבודה הושקעה בכדי לזכות בסעיף “יבוא לשם יצוא ע”י יצרני תכשיטים”. לשכת המסחר מקיימת גם עבורנו כנס הדרכה להגשת פטור ממכס, אז…קדימה להירשם.

כנס ליבואנים – “שער עולמי” –  לשכת המסחר מקיימת כנס לקראת השקת מיזם רשות המיסים והמכס “שער עולמי” המיזם האינטרנטי יקל על היבואנים בתקשורת ישירה עם המכס ובעיקר במידע זמין על המיסים והפטורים. גם כנס זה ללא תשלום ויש להירשם פה.

אתר קניון המותגים של האיגוד – קניון המותגים הוא רעיון מצוין שיתרום לעסק שלכם להופיע ברשת האינטרנט בעלות מצחיקה, לצערי לא מספיק חברים הצטרפו לקניון וחבל. אני קורא לכם לצאת מהשלווה ולהצטרף. בעלות של 250 ש”ח בחודש תוכלו לפרסם את העסק. ככל שיצטרפו יותר, נפרסם יותר. פיתחנו גם כלי ליצרנים BtoB שתוכלו להציג ללקוחות ולחנויות את הסחורות ולזכות בקידום אורגני חזק ועוד כלים שיווקיים. נצלו את ההזדמנות.

לוח JOBS באיגוד – למי שלא שם לב באתר האיגוד יש לוח דרושים ומחפשי עבודה, הלוח מופיע בקבוצות פייסבוק השייכות לענף, שווה להציץ מידי פעם.

אתר אינטרנט לעסק – בפגישותיי עם חברי האיגוד אני מזהה שרבים עדין ללא אתר אינטרנט ולעומתם יש שמפתחים אתרים יקרים מאד. האיגוד מקבל בשגרה פניות רבות מחברות קידום, בוני אתרים וכד’, רגע לפני שאתם סוגרים, תתקשרו ותחסכו.

קומת מכירות בשנחאי לתכשיטי יוקרה – כמו בירחון הקודם אנו מזכירים למעוניינים השתתפות בחנות ענק בעיר שנחאי, ללא שכירות או הוצאות נוספות. נא לפנות לאיגוד לפרטים נוספים.

תערוכות – תערוכת הונג קונג הגדולה תתקיים ב-13-19 בספטמבר בה יוציגו אלפי מציגים.

תערוכת ויצ’נזה – תתקיים 23-27 בספטמבר בה יוצגו הקולקציות המעודכנות ביותר, כנסי טרנדים וסימנרים לתכשיטנים, לינק לרישום בבקשה.

תערוכת איסטנבול – תתתקיים ב- 12-15 באוקטובר, בה יוצגו מאות יצרנים במחירים אטרקטיביים. לצערינו משרד החוץ אוסר לנסוע עקב אזהרת מסע, למי שבכל זאת מעוניין, לינק לרישום לרשותכם.

הפצת הצעות עסקיות למאות עסקים בעולם – לשכת המסחר מאפשרת לכם כחברי האיגוד לפרסם הצעות בלוח הלשכות בעולם, כמה זה עולה? כלום. קדימה לחצו פה.

מגזין לקהל החרדי – המגזר החרדי כבר פחות שמרן כבעבר וכדאי לכוון אליו, תכירו את “הבית שלנו” מגזין קניות לחג שכדאי ספונטנית להיות בו. פרסום בתחתית העמוד.

פריצות ושוד בענף – כמו בכל העולם “ענף הגנבות” לא סובל ממיתון ובפירוש אנו צריכים להגביר את העירנות, חברת ISPS מדווחת על עלייה במקרי השוד והגנבות בכל העולם וגם בארץ הנושא “משגשג“, נא לוודא נוהלי אבטחה, פתיחת כספות במשך שעות העבודה, לבדוק בכל מקומותיכם את מערכות האזעקה, המצלמות ועירנות העובדים לנושא. תהיו בפוקוס על זה.

דמי חבר איגוד – חברים שטרם שילמו דמי חבר מתבקשים לשלם.

קצת היסטוריה של הענף בארץ  

דוד סייג בעלי ד.סייג תכשיטים הוא אחד ממייסדי ענף התכשיטים, בעל ניסיון רב בתחומנו, מספר איך זה התחיל ? “כך התפתח יצוא תכשיטי הזהב מישראל לעולם, בשנת 1971 יזמו שלושה מחברי ארגון הצורפים שהיה שייך בזמנו להתאחדות בעלי מלאכה, ליזום ולקחת חלק ביצוא מישראל לעולם והם שרגא יוזיביץ, קרול ברנשטיין  ואנכי.

יצרנו קשר עם הפיקוח על היהלומים בבורסה, סגן מפקח על היהלומים אלעזר שלב לקח את המשימה תחת חסותו ודי מהר נוצר הקשר הראשון עם בית ספר לאמנות במילאנו “ארצו” איטליה. לאחר זמן קצר נוצר קשר נוסף עם Degussa בגרמניה. במקביל  קשר עם הקונסוליה הישראלית בניו יורק הוביל להזמנת משלחת תכשיטנים   לפגוש לקוחות פוטנציאלים. 

להפתעתנו הייתה היענות מאד גדולה, על הדגמים שנלקחו בקרנה לארה״ב ואירופה נתקבלו הזמנות ע”י סיטונאים שונים, החברים לא האמינו למראה עיניהם .נחתמו חוזים בלעדיים והוזמנו תכשיטים לשנים הבאות.

כמייסדי הקשר עם חו”ל רצינו להרחיב את השווקים והצענו לכל מי שרצה לנסוע ולהציג עזרה שלנו ועזרה מטעם משרד היצוא התעשייה והמסחר

בהמשך היה צורך בהתאמת התקנים מפני שכדי לייצא הצטרכנו לאמת את התכשיטים ואז נכנס אימות המוצר במכון התקנים. הוקמה ועדה אשר טיפלה באימות המוצר וכך יכולנו להתאים את עצמנו לשווקים בחו”ל. הענף התחיל להתפתח, הוקמו מפעלים מאושרים בסיוע ממשלתי ותעשיית התכשיטים שגשגה ביצוא והפכה לאחת התעשיות המצליחות.

תודות לדוד סייג.

דרושים

מחפשים אותך….:) למפעל בצמיחה בנצרת דרוש צורף/ת למשרה מלאה. עם ידע וניסיון בעבודות כסף וזהב. ניתן לשלוח קורות חיים  indimaj@zur.co.il


Comments


bottom of page