top of page

ירחון איגוד התכשיטנים, אוגוסט 2023


חברים יקרים


עם סיום הקיץ ולקראת השנה החדשה, כולנו תקוה לחיים שקטים יותר, עם אחדות בעם ורעות ביננו, כי באמת אנחנו נאכלים מבפנים. נקווה לטוב... ויחד עם זאת נמשיך בפעילות העסקית קדימה עם יוזמה והרבה מוטיבציה.

בפניכם הזדמנויות לבקר בתערוכות בחו"ל ולהציג בגרמניה. סעו, תראו דגמים, טרנדים חדשים ותכירו את עולם התכשיטים הענק שרק גודל ומשתכלל.


אז נתחיל בתערוכות


ויצ'נזה ספט' 8-12

איסטנבול, אוק' 5-8
החל הרישום לתערוכת איסטנבול באוקטובר, האיגוד הטורקי מציע 3 לילות במלון ללא תשלום, הרישום באחריות חבר האיגוד, המעוניינים לבקר בתערוכה מוזמנים להירשם בקישור הזה, בסיום הטופס חובה לרשום שאתם חברים באיגוד - IJA Member, כל הנרשמים יזוהו על ידי האיגוד , כמובן שחל איסור לשלוח או לשתף את הקישור לאף אחד.
הונג קונג, ספט'


אם תספיקו...לרישום אירוח במלון ללא תשלום, לחצו כאן.הזדמנות להציג בתערוכת הינאורגנטה בגרמניה ולהיפתח לשווקים באירופהמוזמנים להשתתף ללא התחייבות, בואו לשמוע.


מכון התקנים שוב מעלה את מחירי הבדיקות


החודש התבשרנו שוב שמעבדת מכון התקנים העלתה את מחירי הבדיקות ב-40% ל-1 ש"ח לגרם. כמובן שהמכון מעלה מחירים כגוף יחידי, האם זה חוקי? האם זה אפשרי?

האיגוד הגיש תלונות למבקר המדינה ולרשות התחרות (שלעבר הגבלים עסקיים) איך בדיוק זה מתנהל? איך גוף ממשלתי מעלה מחירים ב- 40% כי מתחשק לו.


לחדשים שביננו נסביר שקיים חוק תקנים בישראל בשם ת"י 299 המחייב לבדוק ולסמן כל תכשיט זהב מעל 10 קראט שנמכר בישראל...לא התבלבתי: כל תכשיט, גם שיוצר בארץ. לפני שנה וחצי לערך עלה אז המחיר ל- 59.90 אג' לגרם זהב. אז חשבו כמה כסף זה עולה כשמייצרים או מייבאים עשרות קג' תכשיטים והכי גרוע כמה זמן צריך להמתין עד הסחורה משתחררת ממכון התקנים לרבות החודש לפני החגים...


אנחנו נעקוב אחרי המחדל הזה, לא יכול להיות שמעלים מחירים ללא מכרז, או תחרות כלשהי, פשוט לא.


עובדים מקצועיים


אנו ממתינים להחלטת משרד העבודה לאישור תכנית הלימודים הממומנת להכשרת צורפים ומשבצים. אעדכן.

להלן תיקיית קורות חיים שמגיעים לאיגוד. לחצו כאן


איך הופכים תכשיט ליצירה אישית מרגשת


טלי ויניב שפירא חברי האיגוד הופכים את תהליך עיצוב התכשיטים למסע אישי ביחד עם הלקוחות, הכולל גם תכנון ועבודה משותפים. גם בבית הספר לצורפות הם לא מסתפקים בידע המקצועי-הטכני הרב שצברו ומצליחים להעניק חוויה יצירתית וייחודית, כתבת פרגון קבלו בקישור כאן.


מה AI של גוגל חושב על ענף התכשיטים ?


כחובב טכנולוגיות מתקדמות שאלתי את BARD הבינה המלאכותית של גוגל מה דעתו על תחום התכשיטים בישראל? ראו את התשובה - לא נגעתי.


ענף התכשיטים בישראל הוא אחד הענפים החזקים והמצליחים ביותר במשק הישראלי. בשנים האחרונות, הענף חווה מספר מגמות מרכזיות, כגון:

  • עלייה בביקוש לתכשיטים בשיבוץ יהלומים. יהלומים נחשבים לסמלי יוקרה ועוצמה, והם אהובים על ידי גברים ונשים כאחד. בשנים האחרונות, הביקוש לתכשיטים בשיבוץ יהלומים גדל באופן משמעותי, וזאת הודות לעלייה ברמת החיים בישראל, לעלייה במודעות לאיכות ולייחודיות של יהלומים, ולנוכחות הולכת וגוברת של מותגי תכשיטים יוקרתיים בישראל.

  • עלייה בביקוש לתכשיטים בעיצובים ייחודיים. לקוחות רבים מחפשים תכשיטים בעיצובים ייחודיים שיבלטו ויתאימו להם באופן אישי. בשנים האחרונות, אנו רואים יותר ויותר תכשיטים בעיצובים מיוחדים, כגון תכשיטים עם צורות לא שגרתיות, תכשיטים עם אבנים מיוחדות, ותכשיטים עם סמלים או סימנים אישיים.

  • עלייה בביקוש לתכשיטים מתכלים. בשנים האחרונות, אנו רואים יותר ויותר אנשים שמחפשים תכשיטים מתכלים, כגון תכשיטים מכסף או מתכות אחרות שאינן מזיקות לסביבה. מגמה זו נובעת מהמודעות הגוברת לקיימות ולחשיבות של שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה.

  • עלייה ברכישת תכשיטים אונליין. בשנים האחרונות, אנו רואים יותר ויותר אנשים שמעדיפים לרכוש תכשיטים אונליין. מגמה זו נובעת מהנוחות שברכישה אונליין, מהמגוון הרחב של התכשיטים הזמינים באינטרנט, וממחיריהם הנמוכים יותר.

בנוסף למגמות אלו, אנו רואים גם מגמות חדשות בתחום התכשיטים בישראל, כגון:

  • עלייה בביקוש לתכשיטים עם אמירה. לקוחות רבים מחפשים תכשיטים עם אמירה, כגון תכשיטים עם סמלים של שלום, צדק, או סביבה. מגמה זו נובעת מהרצון של אנשים רבים להביע את העמדות והאמונות שלהם באמצעות התכשיטים שהם לובשים.

  • עלייה בביקוש לתכשיטים עם משמעות אישית. לקוחות רבים מחפשים תכשיטים עם משמעות אישית, כגון תכשיטים עם תמונות של יקיריהם, או תכשיטים עם סמלים או סימנים אישיים. מגמה זו נובעת מהרצון של אנשים רבים להביע את הרגשות והזיכרונות שלהם באמצעות התכשיטים שהם לובשים.

  • עלייה בביקוש לתכשיטים עם ערך רגשי. לקוחות רבים מחפשים תכשיטים עם ערך רגשי, כגון תכשיטים שעברו במשפחה מדור לדור, או תכשיטים שקיבלו במתנה מאדם יקר. מגמה זו נובעת מהרצון של אנשים רבים להחזיק בתכשיטים עם ערך רגשי מיוחד.

ענף התכשיטים בישראל צפוי להמשיך לצמוח ולצמוח בשנים הקרובות. מגמות חדשות בתחום, כגון העלייה בביקוש לתכשיטים עם אמירה, משמעות אישית, וערך רגשי, צפויות להשפיע על אופיים של התכשיטים המוצעים בשוק. 


רק ללמוד


טבעת יהלום משובצת ביהלומים ובאבן רובי במשקל 7.105 קרט גרפה 3.26 מיליון דולר במכירה פומבית שנערכה במונקו – כמעט פי 12 מהרף הגבוה של הערכת השווי שקדמה למכירה, כך דווח ב-IDEX Online.הטבעת, שיוצרה על ידי חברת התכשיטים הפריזאית המפורסמת Guillemin & Soulaine, שובצה באבן החן הבורמזית, ועשויה מזהב צהוב 18 קרט. אבן הרובי מוקפת ב-10 יהלומים בליטוש עתיק, במשקל של בין 0.4 ו-0.5 קרט לכל יהלום.

איכותה של אבן הרובי קיבלה אימות מצד המכון הגמולוגי המוערך SSEF, שתיאר אותה כ"אבן בורמזית מקורית, שלא עברה טיפולי חום", ואף ציין את המונחים 'דם היונה' (pigeon blood) ו'צבע אדום ויויד'.


 

"דייג התכשיטים": נעצר בן 72 ששדד חנויות יוקרה בעזרת חוט ברזל

שלומי הלר | וואלה

גבר בן 72 נעצר שלשום (שישי) לאחר שנחשד כי "דג" תכשיטי יוקרה מחנות בירושלים. הגבר נעצר לפני יומיים לאחר שנתפס כשניסה לפרוץ לבית מלון במרכז העיר ירושלים ולגנוב תכשיטים מחנות במתחם המלון.


על פי החשד, במהלך החודש החארון הגיע החשוד למקום כמה פעמים וגנב תכשיטים שהונחו בחלון התצוגה של העסק. החשוד הצליח לגנוב את התכשיטים באמצעות חוט ברזל, עימו "דג" את אותם מחלון הראווה. אתמול, הובא החשוד בפני בית משפט שהאריך את מעצרו בארבעה ימים נוספים.


Comments


bottom of page