top of page

ירחון איגוד התכשיטנים מרץ 2022חברים יקרים


מה עוד צריך שלא ישעמם, קורונה, מלחמה באירופה, פיגועים. כל אלו שוב פוגעים בחיי אדם, במצב הרוח הלאומי ובקניות התכשיטים בכל מקום בעולם. כולנו תקווה לימים טובים יותר, כי באמת הספיק לנו.מחסור ביהלומים טבעיים - איך זה קרה?


אחת החברות המעניינות שכדאי ללמוד ממנה עסקים היא דה-בירס, מחזיקת אתרי מכרות היהלומים. דה בירס היא סמל לתכנון מהלכים אסטרטגיים נכונים. המאפיין הגדול של חברה מוצלחת היא היכולת לצאת ממשברים ולצמוח למרות הכל. החברה עמדה לפני מספר שנים במשבר צרכני של לחם חוקה, ירידה משמעותית בצריכת היהלומים ושוק מוצף בהיצע אבנים מלוטשות, בנוסף נולדה לה מכה נוספת - יהלומי המעבדה שאליהם נצמדו קמפיינרים וקבוצות אינטרס שהתרבו כמו פטריות והציפו את השוק בפגיעה תודעתית ביהלומי הכרייה. התוצאה היתה קשה, ירידה משמעותית בהכנסות ובמחירון היהלומים והרי לכם משבר מאתגר.


אז מה עשו מנהליה ? פתחו חברת תכשיטי יהלומי מעבדה בשם Lightbox , קבעו מחיר שוק, יצרו בידול ברור בין הטבעיות, דחפו להגדיר את יהלום יד האדם כסינטטי, ו...במקביל סגרו את ברז ההיצע. תוך כדי התקופה הופיעה לה מכה נוספת - הקורנה, הסגרים והבהלה בתחילתה יצרו בעיות לוגיסטיות קשות וירידה חזקה בביקושים.

קצת סבלנות, ביטחון בדרך ונשימה ארוכה ו...המגמה התהפכה.

פירות הביקוש עלו, המחסור בהיצע יהלומים מורגש היטב בעיקר כיום (בעיקר קטנות) והמחירים ממריאים....


והנה לכם עדכון על ענקית היהלומים דה בירס (De Beers) המסכמת שנה פנטסטית, שבה ענף היהלומים המשיך להתאושש מהקורונה. החברה מסרה בהודעה לעיתונות כי הכנסותיה צמחו משמעותית ל-5.6 מיליארד דולר, לעומת 3.4 מיליארד דולר ב-2020. גם מכירות יהלומי הגלם זינקו ל-4.9 מיליארד דולר, לעומת 2.8 מיליארד דולר ב-2020, “בזכות סנטימנט חיובי וביקוש חזק לתכשיטי יהלומים בשווקים המרכזיים”.

בשנה החולפת, דה בירס מכרה כ-33.4 מיליון קרט יהלומים, לעומת 21.4 מיליון קרט ב-2020.

דה בירס צופה כי בעקבות המכירות הקמעונאיות החזקות של תכשיטי יהלומים במהלך עונת החגים, צפוי חידוש מלאי בהיקף מעודד בתחילת השנה הנוכחית. העלייה בביקוש לתכשיטי יהלומים תימשך, בעיקר בזכות ההתאוששות מהקורונה, החסכונות שנצברו, ודחיית חתונות בשוק האמריקאי.

מנכ"ל דה- בירס ברוס קליבר

ולקינוח דה בירס קיבלה פרס נוסף כשמתחרתה הגדולה אלרוסה נחסמה תחת הסנקציות על רוסיה.

אז נותר לתכנן את המהלך הבא ולחייך.
 

איסור מסחר עם רוסיה !!!


חברים יקרים, נתבקשנו על ידי כח המשימה הבין-סוכנותי לנושא סנקציות מטעם משרד החוץ להביא לתשומת ליבכם כי במסגרת הסנקציות האמריקאיות אשר הוטלו לאחרונה על רוסיה, על רקע המלחמה באוקראינה, נכללות גם סנקציות הנוגעות לאיסור על סחר (יבוא ויצוא) עם רוסיה של זהב, מתכות יקרות ומוצרי יוקרה (תכשיטים). ההודעה חשובה משום שחברות הסוחרות במתכות יקרות ובמוצרי יוקרה עם רוסיה או נמצאות בקשרים עסקיים אחרים עם גורמים רוסיים שהוכרזו על ידי ארה"ב, עלולות להיות מושפעות מהסנקציות, לרבות השלכות כלכליות ואישיות.

 

מחיר הזהב מטפס
הזהב בשיא, וטבעם של סחורות בזמן מלחמה לעלות עוד יותר, מחירי הזהב זינקו בשבוע שעבר לשיא של 17 חודשים, בשעה שמשקיעים חיפשו גידור מפני חוסר היציבות בשוק. רוסיה היא מפיקת הזהב השלישית בגודלה בעולם, אחרי סין ואוסטרליה, כך דווח ב-IDEX Online. מחירי הזהב עלו בשיעור של מעל 9% חודש פברואר, בצל החששות ממלחמה באוקראינה.


מותגי היוקרה עוזבים את רוסיה

LVMH, ריצ'מונט ואחרות סגרו את כל נקודות המכירה


רוסיה נסגרת, הסנקציות חונקות את אמא רוסיה לשעבר, והמחיר שהעסקים הבינ"ל משלמים גבוה מנשוא. גם באיגוד מספר חברות ספגו הפסדים כבדים וזאת לאחר הקורונה שעדין מעופפת לנו באויר.


מותגי היוקרה מבינים שגם אם תסתיים המלחמה ההזויה של אדם אחד, זמן רב יקח עד לשיקום הכלכלה הרוסית שסופגת מכה ניצחת וחוזרת עשרות שנים אחורה. ללא קשר למלחמה, בעלי האמצעים ברוסיה לא יהססו לעזוב ואת זה מבינות חברות היוקרה.חברת הענק LVMH הבעלים של שורה של מותגי יוקרה מובילים – כריסטיאן דיור (Christian Dior), טיפאני ושות’ (Tiffany & Co), ג’יבנשי (Givenchy), קנזו (Kenzo), טאג הויר (TAG Heuer) ובולגרי (Bulgari) – סגרה

לאחרונה את כל

124 נקודות המכירה שלה במוסקבה, סנט פטרסבורג ויקטרינבורג. הקבוצה הודיעה כי תמשיך לשלם משכורת ל-3,500 עובדיה במדינה.

פתרון מעניין לטסים Bitravel


לאיגוד פנתה החודש חברת Bitravel עם הצעה לחשוף אתכם למנוע החיפוש של החברה לטיסות ומלונות, האתר מבטיח הנחות ייחודיות בעיקר במלונות ראש בראש ב- Booking.com וצבירת נקודות כתשלום לנסיעות הבאות. אתם מוזמנים להיכנס ולבדוק.


תזכורת לשיתוף הפעולה עם חברת Lin להקמת אתר אינטרנט או חנות מקוונת במחיר חסר תקדים


אתם מוזמנים לראות את אתר האיגוד החדש 2022


"כולן התחילו להתחורר": כך הפך הפירסינג היוקרתי לטרנד האהוב על נשים ישראליות


קרדיט: Ynet אופנה

עם תכשיטים מזהב ויהלומים, הפירסינג תופס תאוצה בארץ ובעולם. שלוש נשים בגילאי 60-40 מסבירות מה מוקד המשיכה של החורים המטפסים באוזניים. שאר הגוף עדיין מחוץ לתחום.


רבותיי, הפירסינג אם לא הבנתם, זה להיט. עברו הימים של עגיל אחד - שניים באוזן, היום גם שישה זה רגיל, אז תתחילו לתכנן את ההיצע הבא שלכם כי זו כבר לא נישה של פריקים אלא כל מאן דבעי.


וובינר למסחר תכשיטים בזירות מסחר בחו"לאתם מוזמנים לוובינר של חברת Valigara ולירן וייס בנושא: באיזה פלטפורמה הכי כדאי למכור תכשיטים אונליין?

| יום שלישי | 5.4.2022 | בשעה :18:00

הוובינר הוא חינמי – אך מותנה בהרשמה מראש
 


פרסומי המחלקה המשפטית בלשכת המסחר


הסדרי עבודה גמישים להורה עצמאי

ביום 14.3.22 פורסם ברשומות חוק עבודת נשים (תיקון 63), התשפ"ב–2022 , בנוגע להסדרי עבודה גמישים להורים עצמאים (להלן:"התיקון"). להמשך הכתבה.


זכויות עובדים בחג הפסח 2022

זכויות העובדים במהלך החגים מוסדרות במסגרת מספר הסדרים; חוקי עבודה, הסכמים קיבוציים, צווי הרחבה, הסכמים אישיים או נוהג במקום העבודה. על המעסיקים לפעול בהתאם להסדר שחל על מקום העבודה. מקום עבודה, שחלים בו מספר הסדרים במקביל, יפעל על פי ההסדר שמיטיב עם העובד. להמשך הכתבה.


דיני עבודה ליום הזיכרון ויום העצמאות 2022


 Comments


bottom of page