top of page

ירחון איגוד התכשיטנים נובמבר 2022

חברים יקרים


מתקרבים למכירות סוף השנה, בארץ ובחו"ל מתכוננים לסיילים, נוביגוט, מכירות סוף השנה, Black Friday ומה לא? העיקר למכור. היצואנים כבר שלחו את מרכולתם וכולם מחכים שהמלאים יגמרו כמה שיותר.

אכן מורגשת האטה בביקושים בעיקר בארה"ב אבל זה לא יפתיע שמשברים מגדילים את מכירות התכשיטים.


ברכה והצלחה במכירות


שירותים נחוצים לתכשיטני יהלומים:


גט-דיאמונדס בשיתוף פעולה עם איגוד התכשיטנים בישראלגט-דיאמונדס, הינה פלטפורמת סחר בינלאומי B2B ליהלומים מלוטשים הכי גדולה בעולם עם מעל ל-30 אלף רשומים, 1.7 מיליון יהלומים, 4800 ספקים ושווי סחורה של 6.5 מיליארד דולר. האתר בבעלות הפדרציה העולמית WFDB והוא ארגון ללא מטרות רווח ששם דגש על המוטו שלו: ״למען התעשייה ובשביל התעשייה״. גט-דיאמונדס יצאה עם 2 מוצרים חדשים שיוכלו להטיב מאוד עם ענף התכשיטנים בישראל מבחינת קניית יהלומים:

 1. קנייה ישירה- Buy Now: הדרך הפשוטה ביותר לקנות יהלומים, פשוט קנייה ישירה אונליין ב-3 קליקים עם אחריות לוגיסטית מלאה והאבן אצלך בדלת.

 2. מכירה פומבית שקטה (Silent Auction): מערכת לקניית יהלומים מבוססת על בינה מלאכותית שבה ההצעה הכי גבוהה זוכה, כולל אחריות לוגיסטית מלאה.

השימוש בגט-דיאמונדס הינו חינם לחברי איגוד התכשיטנים בישראל

 1. להרשמה לגט-דיאמונדס לחץ כאן: https://www.get-diamonds.com/register

 2. הטנדר הבא מתוכנן ל06/12/22 להרשמה, לחץ כאן: https://www.get-diamonds.com/trade

 3. לקנייה ישירה בגט דיאמונדס, לחץ כאן: https://www.get-diamonds.com/buy-now

DPL Insights - דיפיאל אינסייטס - פלטפורמה לניתוח נתוני שוק

היהלומים העולמי בזמן אמת ובהחזיית מידע


מה זה אומר בעצם?

מערכת הדיפיאל אינסייטס מחוברת למעשה למקורות מידע שונים, ביניהם גט -דיאמונדס, כאמור, פלטפורמת סחר בינלאומי B2B ליהלומים מלוטשים הכי גדולה בעולם עם מעל ל-30 אלף רשומים, 1.7 מיליון יהלומים, 4800 ספקים ושווי סחורה של 6.5 מיליארד דולר.

בגלל שהמערכת חשופה למידע של 95% מהסוחרים בעולם יש לנו אפשרות, באמצעות בינה מלאכותית וטכנולוגיה חדשנית, לחשב את כל מחירי היהלומים בשוק בכל שניה בצורה מדוייקת ואפקטיבית ולהנגיש אותה בכל רגע נתון באמצעות החזיית מידע - גרפים צבעוניים ואלמנטים ויזואליים מעולם ניתוח המידע שעוזרים לנו להבין ו״לעכל״ את המידע בצורה אינטואיטיבית ומהירה יותר מחקר המידע הסטנדרטי המתבצע בתעשייה ובאמצעים מסורתיים וסזיפיים.


מדוע זה חשוב?

היום תעשיית היהלומים מחכה שבוע שלם על מנת לראות שינויים במחירי השוק, זה מצריך מחקר באתרים שונים, שיחות טלפון וכו׳ מערכת הדיפיאל אינסייטס מאפשרת לראות נתונים מדוייקים במקום אחד ובכל זמן נתון, בנוסף, היא מגיעה עם כלי ניתוח יחודיים הקיימים רק במערכת - ניתוחים סטטיסטיים, תקופתיים, השוואתיים, ניתוח נדירות האבן, ובעצם כל מה שצריך כדי לדעת מה קורה בשוק מבחינת היצע וביקוש וכל המידש הדרוש בחיפוש אבן ספציפית


תכונות מיוחדות הקיימות רק בדיפיאל אינסייטס:


 • ניתוח מלאי אישי והשוואתו אל כלל השוק - תכונה שעוזרת להבין כיצד אתה ממוקם ביחס לשאר השוק,כלומר, מעלים את המלאי ומחיריו ובצורה מיידית מתקבלת השוואה אל מול מחירי השוק.

 • היה הראשון לדעת - תכונה שמאפשרת יצירת התראות אישיות לגבי כל אבן בכל מחיר. נניח שאתם מחפשים אבן במחיר מסוים, יש באפשרותכם להגדיר שכאשר האבן תימצא במחיר, שגם אותו מגדירים, תוכלו לקבל מייל או הודעה שתעדכן אתכם ובכך לתת יתרון תחרותי

 • זו מערכת איטואיטיבית, קלה להבנה שמציגה מידע מדוייק בזמן אמת ובמקום אחד - חוסך זמן ומגביר את הריכוז

 • מומחיות בשוק היהלומים - שליטה כזו בנתוני השוק ובכל רגע בעצם תאפשר לך להפגין מומחיות ייחודית אל מול עובדים, שותפים ולקוחות

ברוח סוף השנה ושיתוף הפעולה,ההצעה שלנו עבור איגוד ההתכשיטנים היא שימוש חינמי במערכת הדיפיאל אינסייטס עד הרבעון הראשון של 2023


גם לאחר המבצע מחיר ההצטרפות יהיה ״יותר מסביר״ על מנת לאפשר לכלל התעשייה להשתמש במוצר.


הנה כמה מקורות שיעזרו לכם להכיר את דיפיאל אינסייטס בצורה מיטבית


תערוכות קרובות


ויצ'נזה - 20-24 בינואר, לאתר התערוכה

אינהורגנטה - 24-27 בפברואר, לאתר

איסטנבול - 16-19 במרץ, לאתר


דרישות מסמכי המשלוח של האיחוד האירופי משתנות


כחלק מהמאמצים של האיחוד האירופי (EU) להגביר את האבטחה והבטיחות במכס עבור האזרחים, חלו שינויים בהוראות לחברות השילוח לדווח לרשויות על המשלוחים.

החל מתאריך 1 במרץ 2023, יהיה על חברות השילוח לשלוח נתוני אבטחה ובטיחות נוספים לפני ההגעה למכס באיחוד האירופי* או בצפון אירלנד, נורווגיה או שווייץ. הדרישות החדשות האלה נוספו בשל השחרור העדכני של המערכת לבקרת יבוא 2 (ICS2).

מה עליכם לעשות? כדי למנוע עיכובים אפשריים, כדאי לכם:

 • יש לספק קוד פרט מכס (HS) שאורכו שש ספרות לכל הפחות עבור כל פריט במשלוח.

 • יש לספק תיאור מלא ומדויק של הטובין עבור כל פריט שאתם שולחים.

 • יש לספק מידע זה בשדה הייעודי של בקשת המשלוח (שלאחר מכן ישמש בשטר המטען האווירי) ובחשבונית המסחרית.

 • יש לכלול את מספר רישום וזיהוי מפעיל כלכלי (EORI) של המקבל בחשבונית המסחרית.

אם הרשויות לא יקבלו את הפרטים להן הן זקוקות, ייתכן שהן יסרבו לאשר למשלוח להיכנס עד שהן יקבלו אותם. כדי לוודא שאתם מוכנים באופן מלא, התחילו לספק מידע זה מעכשיו עבור כל המשלוחים. לקבלת מידע נוסף על התקנות החדשות ועל המשמעות שלהן בנוגע למשלוחים, קראו את הסיכום של חברת פדקס על ICS2.

לראשונה בישראל : בית משפט פרטי ליישוב סכסוכים ובוררויות


כולנו מכירים את מערכת המשפט העמוסה והעייפה, כולנו מעדיפים להימנע מלבוא במגע עם בתי המשפט, לא אחת אני שומע מחברי איגוד שמוותרים על חובות וסופגים נזקים כלכליים כבדים ולו רק בגלל הסחבת, הזמן המייגע ועלויות עורכי הדין.


לאחרונה נפגשתי עם עו"ד רונן סטי, יזם בית המשפט הפרטי הראשון בישראל שנקרא "מושב הדין", החלופה לבתי המשפט מתוכננת להתמקד בבוררים משפטיים מומחים בשילוב מומחים מקצועיים שיבינו את הסכסוך לגופו ויתנו את המענה המהיר שכולנו מייחלים לו בעת הצורך.


הצורך העצום במערכת משפט פרטית בעל סמכות ליישוב כל סוגי הסכסוכים הוא בדיוק כמו השימוש במערכת רפואית פרטית ויעילה רק שביוזמה הזאת העלויות יהיו סבירות למול התמורות.


בימים אלו האיגוד מכין תשתית להתאמה לענף התכשיטים לרבות פתרונות וגיוס מומחים, אעדכן בחודש הבא לפרטי פרטים.


רשות המסים והמשטרה סיכלו ניסיון הברחה של 20 ק''ג תכשיטי זהב דרך נתב''ג


הודעה משותפת- דוברות המשטרה (מרכז) ודוברות רשות המסים :


רשות המסים והמשטרה סיכלו ניסיון הברחה של 20 ק"ג תכשיטי זהב דרך נתב"ג

המשטרה ורשות המסים סיכלו בפעילות מבצעית בנתב"ג ניסיון להבריח תכשיטי זהב יקרים במשקל כולל של עשרות קילוגרמים, ששווים מוערך במיליוני ₪ ועצרו שלושה תושבי מזרח ירושלים בחשד להברחתם ארצה.

בלשי היחידה המיוחדת 747 של משטרת ישראל במרחב נתב"ג וחוקרי מכס נתב"ג הבחינו השבוע בנוסע שנחת בטיסה ישירה מטורקיה המתנהג באופן חשוד בעת איסוף המזוודות ולפיכך הורו לו בתום מעקב להעביר את כבודתו בעמדת השיקוף של המכס.


בתוך כך, זיהו חוקרי המכס במזוודה תכשיטים יקרי ערך, כמו כתר, שרשראות, טבעות וצמידים כמו גם מטבעות זהב, אשר שווים מוערך במיליוני שקלים. תחקור בשטח תוך בחינת ממצאים נוספים חשפו תקשורת בין החשוד הראשון לשניים נוספים שעוכבו אף הם. בכבודתו של אחד מהחשודים הנוספים נתגלה מצבור נוסף של תכשיטים יקרי ערך.


השלושה נעצרו לחקירה בחשד לעבירות על פקודת המכס וחוק מע"מ ושוחררו בתנאים מגבילים. חקירתם נמשכת ומנוהלת על ידי מחלקת חקירות מכס ומע"מ ירושלים.

קרדיט צילום: רשות המסים בישראל. תמונות מהתפיסה.


מאסטרקארד: המכירות ב"בלאק פרייד" בארה"ב יצמחו ב-15%

תחזית חיובית לקראת אירוע המכירות הגדול ביום שישי (קרדיט: מכון היהלומים)


סקר SpendingPulseTM של מאסטרקארד צופה כי המכירות הקמעונאיות בארה"ב (להוציא כלי רכב) צפויות לצמוח בשיעור של מעל 15% ב"בלאק פריידי" לשנת 2022, לעומת בלאק פריידי של 2021.

בהודעה לעיתונות, מאסטרקארד מסרה כי היא צופה "בליץ קניות" בבלאק פריידי, וציינה את המגמות הבאות: המכירות בחנויות קמעונאיות צפויות לרשום עלייה שנתית של 18%; חנויות כלבו צפויות לרשום עלייה שנתית של קרוב ל-25% במכירות; מסעדות צפויות לרשום צמיחה שנתית של 35%; וחברות נסיעות צפויות לרשום צמיחה דו-ספרתית.

סטיב סדוב (Steve Sadove), יועץ בכיר במאסטרקארד, מסר בתגובה כי "צפו למכירות במלוא הכוח בערוצים השונים בבלאק פריידי השנה. הקמעונאים אמנם כבר הציעו הנחות גדולות העונה, אך צרכנים וקמעונאים צפויים לחכות עם ההנחות המיוחדות ביום קידום המכירות הגדול ביותר של השנה".

コメント


bottom of page